hotel dla psow

Hotele dla psów – czy warto z nich korzystać?

Wiele osób marzy o posiadaniu czworonoga, jednak jednocześnie martwi się o to, że nie miałby go gdzie i u kogo zostawić w przypadku wyjazdu, urlopu. Z pomocą w takich przypadkach w dzisiejszych czasach przychodzą hotele dla psów. Aby ich pobyt był tam jednak w pełni komfortowy, a co najważniejsze bezpieczny, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Jakich?

Warunki

To jeden z ważniejszych aspektów, który powinien być brany pod uwagę. Przed pozostawieniem psa w hotelu, warto dowiedzieć się, a nawet przekonać na własnej skórze, jakie warunki panują w danym miejscu. W większości hoteli do dyspozycji zwierząt są pokoje z kocykami dla każdego z pupili lub osobne pomieszczenia, kojce dla nieco bardziej wymagających bądź też agresywnych osobników. Weryfikując dany obiekt koniecznie należy sprawdzić czy panuje w nim czystość oraz czy zwierzęta mają stały dostęp do wody. Koniecznie należy dowiedzieć się, jak wygląda sprawa z pożywieniem: czy trzeba zabrać własne czy obiekt oferuje swoją karmę dla czworonogów. Hotele z ogrodem tudzież terenami zielonymi nieopodal będą z pewnością lepsze, bowiem bez problemu psy będą mogły korzystać z ich dobrodziejstwa. Kwestia spacerów jest tu naturalnie równie istotna. Konieczne jest sprawdzenie, ile spacerów dziennie będą odbywały psy.

Kwalifikacje opiekunów

Pozostawienie psa w hotelu wywołuje u właścicieli zawsze dużą dozę żalu. Ale na szczęście szybko ona mija, jeśli wiedzą, że zwierzę jest w dobrych rękach. Warto zatem zawsze sprawdzać kwalifikacje osób, które będą zajmowały się pupilem. Czy ma on do tego przygotowanie oraz tzw. “rękę”. Koniecznie należy także sprawdzić czy hotel oferuje opiekę weterynaryjną. Nigdy nie wiadomo bowiem, co stanie się podczas naszej nieobecności i lepiej dmuchać na zimne. Jeżeli jesteśmy bardzo sceptycznie nastawieni, to warto pomyśleć o obiekcie, w którym jest monitoring. W razie wątpliwości możemy poprosić o dostęp do taśm, które zobrazują co działo się z naszym psem, gdy nas nie było obok.