mieszkanie na poddaszu

Zalety mieszkania na poddaszu

Każdy, kto stoi przed wyborem zastanawia się, czy warto zainwestować w mieszkanie na poddaszu. Wiele osób obawia się, że temperatura tam będzie nieznośnie rosnąć w lecie i spadać zimą lub że będzie tam ograniczona powierzchnia ze względu na skosy. Naturalnie, mają oni po części rację, jednak ten typ lokum ma także wiele zalet. Jakich?

Cena

Mieszkania na poddaszu są zwykle tańsze. Dzieje się tak z wielu względów. Bywa, że lokale te nie mają balkonów, ale zwykle chodzi o to, że metraż pod skosami nie jest wliczany w cenę

Brak sąsiedztwa na górze

W mieszkaniu na poddaszu nigdy nie usłyszysz tupiących sąsiadów, hałasów z góry. To duży atut, szczególnie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój w swoich czterech ścianach.

Możliwości aranżacyjne

Zważywszy na fakt, że zwykle poddasze ma skosy, to możliwości aranżacyjne tej przestrzeni są szerokie. Naturalnie, producenci dostarczają obecnie wiele mebli, dostosowanych do tego typu mieszkania, ale jeśli mamy swój własny pomysł, to możemy go zlecić firmie, wykonującej meble na zamówienie.

Klimat

Zdecydowanie w mieszkaniach na poddaszu panuje niesamowity klimat. Możliwość oglądania gwiazd leżąc na kanapie, jest czymś, co nie jest możliwe w mieszkaniu na innych piętrach. Z perspektywy okien można podziwiać panoramę miasta, chmury, a jeśli chodzi o poziom oświetlenia, zależy od ilości okien oraz ich rozmieszczenia.