Jakie są zalety malowania na szkle?

Ręczne malowanie szkła ciesz się obecnie niebywała popularnością. Odpowiednio dobrana technika w połączeniu z odrobiną zmysłu i talentu artystycznego pozwala na stworzenie prawdziwych dzieł sztuki! Co więcej, tego typu malunki na szkle mogą stać się niepowtarzalną ozdobą w aranżacji wnętrz. 

O czym należy pamiętać, rozpoczynając swoją przygodę z malowaniem na szkle? Przede wszystkim o tym, że ręczne malowanie może odbywać się na dwa sposoby – za pomocą pędzla lub lustrami. Malowanie pędzlem do złudzenia przypomina malowanie klasycznymi farbami, czyli nanoszenie na powierzchnię preparatów, posiadających płynną konsystencję. To właśnie dlatego stworzenie identycznych dzieł jest raczej zadaniem niemożliwym do wykonania. Mimo to  w połączeniu z odpowiednim szlifem możliwe jest uzyskanie niewiarygodnego i zapierającego dech w  piersiach efektu.

Co więcej, w wielu internetowych sklepach plastycznych znaleźć można gotowe zestawy do malowania. To doskonała alternatywa dla osób, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę malowaniem szkła. Jakie są największe zalety tej techniki? 

  1. możliwość zdobienia całej powierzchni, 
  2. możliwość przyozdabiania konkretnych fragmentów, 
  3. duża swoboda działania. 

Z koeli listy inaczej nazywane bywają lustrami. To nic innego jak ciekłe farby, które nanoszone są za pomocą specjalistycznego pędzla-kołowrotka na wszelkiego rodzaju naczynia, posiadające cylindryczny kształt. Następnie są one wypalane. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zupełnie transparentnego lub błyszczącego efektu. Stworzenie unikatowych obrazów nigdy nie było tak proste!