Polacy coraz częściej nocują w hotelach

Przez długie lata wypoczynek w hotelach uważano w Polsce za luksusowy i zarezerwowany jedynie dla najbogatszych. W ostatnich latach zauważalna jest zmiana tego trendu. Polacy coraz chętniej wybierają obiekty hotelowe i spędzają w nich wakacje w kraju i za granicą.

Wzrost liczby Polaków nocujących w hotelach w 2019 roku

Według danych zgromadzonych przez GUS wzrosła łączna liczba Polaków spędzających wakacyjny urlop w hotelach. W sierpniu 2019 r. w polskich hotelach nocowało ponad 6,2 mln gości, z czego aż 4,5 mln stanowili turyści z kraju. W lipcu pobyt w hotelach na terenie Polski wybrało 5,8 mln osób.

Wzrost liczby turystów w hotelach jest spowodowany obniżeniem cen noclegu w obiektach tego typu i wprowadzeniem wielu atrakcyjnych pakietów pobytowych. Dzięki nim pobyt w hotelach kosztuje niewiele więcej niż nocleg w pensjonacie lub domu wczasowym o średnim standardzie. Dodatkowo pakiety pobytowe dają możliwość skorzystania z zabiegów w hotelowym SPA, posiłków w cenie, udogodnień dla dzieci lub zabaw organizowanych na terenie obiektu (np. balu sylwestrowego).