klucz w zamku do zakupionego nowego mieszkania

O czym należy pamiętać przy zakupie mieszkania?

Przeglądanie ofert, sprawdzanie ksiąg wieczystych, odwiedziny w lokalach: to wszystko jest nieodłącznym elementem szukania własnego lokum. Istnieje jeszcze kilka ważnych kwestii, o których wiele osób zapomina, a na które warto zwrócić uwagę, jeśli decydujemy się na zakup mieszkania.

Zakup mieszkania – na to należy zwrócić uwagę

Zakup mieszkania to dość czasochłonna czynność, złożona z wielu elementów, których należy bezwzględnie pilnować, sprawdzić, zapewnić, zweryfikować. Oto one:

  1. znalezienie wiarygodnej kancelarii, w której sporządzimy akt notarialny, będący swoistym potwierdzeniem skutecznie przeprowadzonej transakcji kupna-sprzedaży;
  2. sprawdzenie wad technicznych lokalu – często uważane jest za zbędny krok, jednak faktem jest, że specjalista może nas uchronić przed przykrymi konsekwencjami zakupu mieszkania, w którym wkrótce po wprowadzeniu zaczną wychodzić na jaw ukryte wady konstrukcyjne;
  3. sąsiedztwo – zdecydowanie warto zweryfikować, czy w pobliżu mieszkania nie znajdują się punkty, które będą miały wpływ na komfort mieszkania. Warto także zerknąć w plany zabudowy przestrzeni wokół nas, by nie okazało się, że w niedalekiej przyszłości powstanie tu spalarnia śmieci czy oczyszczalnia.

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Warto zadbać, by czynność ta była przemyślana oraz przeprowadzona w sposób przemyślany, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek.