Niskokaloryczne słodycze- to istnieje naprawdę?

Słodycze to jedna z tych pokus obok, których wiele osób nie potrafi przejść obojętnie. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. W związku z tym, że produkty te nie mają zbyt wielu wartości odżywczych, należy je ograniczać. Całkowite odstawienie lub zrezygnowanie z ulubionych ciastek, czekolady, czy batonów wydaje się szczególnie trudnym zadaniem dla osób, które postanowią przejść na dietę i zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Sklepowe półki uginają się od słodyczy, na których opakowaniach widnieją wgrane napisy: “fit”, czy “z obniżoną zawartością cukrów”. Czy oznacza to, że po słodkości możemy możemy sięgać bez ograniczeń? Nic bardziej mylnego. Zwykle ich wartość odżywcza jest zbliżona do “klasycznych słodyczy”.

Z pewnością osoby dbające o linię zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest obliczenie BMI. Wówczas z łatwością poznać można wartość dziennego zapotrzebowania i tego ile kalorii powinniśmy spożywać, będąc na masie czy redukcji. 

Czy będąc na diecie, należy zupełnie zrezygnować z jedzenia słodyczy? Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale nie! Najważniejsze jest, aby liczba kalorii, które spożywasz, nie przekraczała dziennego zapotrzebowania. Gwarantujemy, że dzięki temu waga (bez konieczności stosowania katorżniczych diet) będzie spadać. Nieco inne spojrzenie b mogą mieć w tej kwestii osoby, które w diecie stawiają na spożywanie wyłącznie zdrowych i nieprzetworzonych składników i produktów. W tej sytuacji sklepowe słodkości możesz zamienić zdrowymi zamiennikami wykonanymi w domowym zaciszu.