Herbata z pokrzywy na odchudzanie to dobry pomysł?

Szczupła i jędrna sylwetka jest marzeniem zdecydowanej większości osób. Jednak jak powszechnie wiadomo, aby było to możliwe, konieczne jest włączenie do codziennego trybu życia zdrowej diety, opierającej się na właściwie dobranych składnikach odżywczych, a także właściwa dawka aktywności fizycznej. Z tym jak wiadomo – bywa różnie. O ile część osób nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez sportu, jak chociażby biegania czy odrobiny jogi, tak dla innych regularne treningi, czy długie spacery są raczej przykrym obowiązkiem, niż formą miłego spędzenia czasu i złapania głębokiego oddechu od codziennego szybkiego tempa życia, nieustannego stresu i wszechobecnych obowiązków.

Całe szczęście istnieje szereg sprawdzonych sposobów wspomagających odchudzanie i codzienną walkę o zdrowy i piękny wygląd. Nie, tym razem nie będzie o cudownych suplementach, które w zaledwie kilka chwil dni są w stanie sprawić, że znienawidzony tłuszczyk czy oponka na brzuchu zniknie, niczym za dotknięciem magicznej różdżki. W tym artykule pragniemy przypomnieć o cudownym, a jednocześnie dobroczynnym działaniu popularnej i powszechnie znanej rośliny, która większości z nas kojarzy się wyłącznie z przykrymi poparzeniami, bólem i swędzącymi krostkami. Mowa oczywiście o… pokrzywie, którą oferuje sklep internetowy. Czy herbata z pokrzywy na odchudzanie może przynieść spektakularne rezultaty?

Herbata z pokrzywy na odchudzanie – czy to ma sens?

Herbata z pokrzywy to napar, który w naszej tradycji ludowej znany jest od dawien dawna. Nieprzypadkowo pokrzywa jest również cenionym składnikiem w kosmetyce. Ponadto to właśnie na tej roślinie opierają się składy wielu dermokosmetyków czy preparatów leczniczych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że herbata z pokrzywy może mieć również zbawienny wpływ w walce o utratę nadmiernych kilogramów. Herbata z pokrzywy na odchudzanie będzie więc naszym sprzymierzeńcem. Dlaczego? Otóż pokrzywa wykazuje właściwości przyspieszające metabolizm. Dzięki temu spalanie tłuszczu, a co za tym idzie – zmniejszenie wagi będzie zadaniem znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Jeżeli picie herbaty z pokrzywy na odchudzanie wesprzemy dodatkowo – nawet najmniejszą aktywnością fizyczną i zdrową dietą, opierającą się na ujemnym bilansie kalorycznym, pierwsze spektakularne efekty widoczne będą w zdecydowanie szybszym czasie. Jak widać, utrzymanie lub nawet osiągnięcie zadowalającego wyglądu sylwetki wcale nie wymaga katorżniczych diet czy głodówek. Co więcej, takie poczynania zwykle kończą się niechcianym efektem jojo, a niekiedy nawet przybraniem dodatkowych kilogramów. Dlatego właśnie do diety należy podchodzić przede wszystkim… z głową.