automaty vendingowe

Automaty z mlekiem

Automaty sprzedające różnego typu produkty są znane od dawna. Kojarzą się zazwyczaj z przekąskami, napojami bądź szybką kawą. Jednak komu słowo automat kojarzy się z mlekiem? Mleko kupuje się w sklepie. Może nie jest ono tak pyszne, jak to, które niektórzy pamiętają z dzieciństwa, zwłaszcza spędzając czas na wsi — jednak prawdziwe mleko od krowy jest słabo osiągalne. Przynajmniej było słabo osiągalne. Okazuje się, że można połączyć jedno z drugim. Automat z mlekiem zwany również mlekomatem pozwala na nacieszenie podniebienia smakiem prawdziwego mleka, prosto od krowy.

Czym jest automat z mlekiem

Automaty z mlekiem cieszą się coraz większą popularnością w Europie. Dzięki nim można dostać prawdziwe, niepasteryzowane mleko od krowy. Każdy automat z mlekiem może być własnością tylko jednego rolnika. Codziennie do automatu jest dostarczane świeże mleko. Automat ma system chłodzący utrzymujący temperaturę na poziomie 2-5 stopni Celsjusza, dzięki czemu ma się pewność, że mleko nie ulegnie zepsuciu. O wszelkich brakach w dostawie prądu bądź innych usterkach właściciel jest informowany na bieżąco za pomocą sms, informowany jest również, gdy mleko się kończy. Mleko jest badane przez odpowiednie organy – nie trzeba się obawiać ewentualnego zatrucia.

Jak to działa

Obsługa automatu z mlekiem jest bardzo prosta. Na każdym automacie znajduje się instrukcja obsługi. Wystarczy włożyć monetę, podstawić butelkę i nacisnąć odpowiedni przycisk. Automaty nie wydaje reszty, należy mieć wcześniej przygotowaną sumę. Można wybrać ilość mleka jaką chce się kupić. Zazwyczaj ma się do wyboru 0,5l lub 1l. Mlekomat umożliwia zakup butelki na miejscu, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przynieść własne naczynie.

Dla kogo są automaty z mlekiem

Automaty z mlekiem zyskują coraz większą rzeszę miłośników. Nie można się temu dziwić. Mleko prosto od krowy smakuje zupełnie inaczej niż te pasteryzowane, dostępne w sklepach. Różni się m.in.:

  • smakiem – mleko od krowy ma wyrazistszy, słodszy smak, niż te, które oferują sklepy,
  • konsystencją – takie mleko jest trochę gęstsze z powodu dużej zawartości tłuszczu,
  • niepasteryzowane – nie jest poddawane żadnej obróbce, dzięki czemu nie traci żadnych wartości ani witamin.

Oczywiście mleko z automatu nie jest dla wszystkich. Osoby nielubiące bądź ze względów zdrowotnych unikające tłuszczu, nie powinny pić mleka z automatu. Nie wszystkim może odpowiadać smak takiego mleka. Mleko z automatu na pewno docenią osoby tęskniące za smakiem prawdziwego wiejskiego mleka.