Superfoods coraz popularniejsze w Polsce

Anna Lewandowska, Anna Starmach, Grzegorz Łapanowski – to tylko kilkoro spośród znanych Polaków, którzy promują superfoods. Dzięki podejmowanym przez nich działaniom, Polacy mają coraz większą świadomość na temat zdrowego odżywiania i stawiają na zdrowe, pełnowartościowe produkty.

Czym jest superfoods?

Produkty spożywcze określane mianem superfoods zawierają duże ilości witamin, minerałów i innych cennych składników w niewielkiej ilości. Spożywanie produktów z tej grupy zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a także chroni przed otyłością. Polacy są jednym z najszybciej tyjących narodów w całej Europie, dlatego promowanie zdrowego odżywiania w kraju jest szczególnie ważne.

Rynek superfoods na świecie jest warty około 250 mld dolarów, a tempo jego rozwoju sięga 20 procent rocznie. W Polsce produkty z tego segmentu są coraz chętniej kupowane, choć część pełnowartościowych artykułów spożywczych znajdzie się w innych działach. Dotyczy to choćby płatków owsianych i kaszy jaglanej, które szybko zyskują na popularności.