Suche i spierzchnięte dłonie

Pękająca skóra na rękach a jednocześnie sucha i spierzchnięta to problem, który zimą i jesienią znacznie przybiera na sile. Stan ten sprawia, że wykonywanie podstawowych czynności dostarcza ogromnego bólu i dyskomfortu. Kluczem do sukcesu może okazać się nie tylko odpowiednia ochrona dłoni, ale również stosowanie kremów emolientów. Zastanawiasz się jakie są najczęstsze przyczyny suchej skóry na dłoniach? Oto i one: 

  • czynniki zewnętrzne, np. niskie temperatury, kontakt z substancjami drażniącymi, detergenty, substancje chemiczne. 
  • choroby skóry m.in. atopowe zapalenie skóry lub egzema. 

Pękająca skóra na dłoniach 

Jedną z najczęstszych przyczyn pękającej skóry na dłoniach, a także nadmiernie przesuszonej lub odwodnionej jest atopowe zapalenie skóry. Osobom zmagającym się z tym schorzeniem towarzyszy również uczucie świądu lub pieczenia. Dolegliwość ta potrafi być niezwykle uporczywa, a w zdecydowanej większości przypadków wymaga podjęcia leczenia farmaceutycznego, wspartego dodatkowo produktami leczniczymi – zwykle dermokosmetykami. Jak powinna wyglądać więc prawidłowa pielęgnacja pękającej skóry na dłoniach? Najważniejszym elementem jest zmiana nawyków i zaprzestanie korzystania z mydła, które wykazuje silne właściwości wysuszające i podrażniające. O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zamiana ich na kremy myjące, które w swojej ofercie posiada marka Dexeryl

Odpowiednie produkty to podstawa!

Nie sposób nie wspomnieć jednocześnie o tym, jak ważne jest czytanie i sprawdzanie składów. Doskonale gdyby produkty, które aplikujemy na pękającą skórę i nadmiernie przesuszoną w ciągu dnia powinna posiadać m.in. witaminę A, C, E, F, olejki roślinne, a także panthenol. Kosmetyki tego typu doskonale odżywiają, nawilżają i regenerują. Warto zwrócić również uwagę na to, aby aplikowane na spierzchniętą skórę produkty dawały tzw. efekt drugiej skóry. Warstwa ochronna sprawi, że i tak delikatna już skóra nie będzie dodatkowo poddawana działaniu niebezpiecznych i niekorzystnych czynników.