podroze pies

Podróżowanie z psem

Właściciel psa często staje przed wyzwaniem zorganizowania opieki dla swojego pupila na czas wyjazdów. Niejednokrotnie problem ten staje na przeszkodzie w organizacji podróży. Czy psiarze są jednak skazani na spędzanie urlopu w domu? Okazuje się, że wakacje z psem to coraz bardziej popularna opcja. 

Psy mile widziane

Internet obfituje w oferty noclegów skierowane do podróżników i ich czworonożnych towarzyszy. W ostatnich latach powstały specjalne portale skupiające gospodarzy posiadających odpowiednie zaplecze oraz chęć ugoszczenia psów w swoich obiektach. To znacznie ułatwia poszukiwanie miejsc nie tylko akceptujących zwierzaki ale też spełniających wymagania ich właścicieli. Mnożą się też grupy na Facebooku gdzie można znaleźć nie tylko oferty ale i sprawdzone opinie innych internautów. Warto skorzystać z tej opcji aby uniknąć rozczarowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podróż z czworonogiem to wyjątkowe doświadczenie, trzeba jednak dobrze się do niej przygotować. Zwierzę powinno mieć aktualne szczepienia oraz książeczkę zdrowia. W przypadku wyjazdów zagranicznych również paszport. Ważne są odpowiednie gadżety- nad morzem przyda się namiot zacieniający i ręcznik, w górach buty, a wszędzie zestaw misek, podróżne poidło, ulubiona zabawka i posłanie. 

Przed wyjazdem warto upewnić się, że pies:

  • dobrze znosi podróż samochodem,
  • nie przejawia agresji wobec ludzi i zwierząt,
  • nie gryzie mebli,
  • nie hałasuje,
  • załatwia potrzeby fizjologiczne na zewnątrz,
  • ma odpowiednią kondycję.

Spełnienie powyższych warunków pozwoli cieszyć się wspólnym czasem bez zbędnego stresu i przekonać się, że posiadanie czworonoga nie musi oznaczać zmiany stylu życia.