Na co zwrócić uwagę kupując lodówkę?

lodowka

Zakup lodówki dla jednych jest przyjemnością, dla innych koniecznością, dla jeszcze innych przykrym obowiązkiem. Nie jest tajemnicą, że to zadanie jest dość czasochłonne oraz, że nieco uszczupli nasz portfel. Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych nabywców, przygotowaliśmy artykuł poświęcony zakupowi tego podstawowego sprzętu agd. A zatem, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas kupowania lodówki?

Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy

Lodówki wolnostojące do niedawna wiodły prym na rynku. Od momentu, gdy mieszkania coraz częściej są urządzane w stylu skandynawskim, stylu nowoczesnym i stylu minimalistycznym, lodówki do zabudowy zyskały na popularności. To, jaką lodówkę ostatecznie wybierzemy zależy w dużej mierze właśnie od tego, jaki styl panuje w naszej kuchni.

Klasa energetyczna lodówki

Klasa energetyczna to informacja dotycząca stopnia energooszczędności danego modelu. Najwyższe klasy energetyczne to A+++, A++, A+ i A. Warto decydować się na egzemplarze energooszczędne przez wzgląd zarówno na własny portfel, jak i dobro środowiska naturalnego, planety.

Poziom hałasu

Poziom hałasu określany jest w decybelach. Im niższy poziom hałasu generuje lodówka, tym lepiej.

Pojemność, wielkość lodówki

Ta kwestia jest niezwykle indywidualna. Warto dostosować pojemność urządzenia do faktycznych potrzeb oraz do ilości osób, które tworzą wspólnie gospodarstwo domowe.

Marka

Nie jest tajemnicą, że znane marki starają się dostarczać na rynek urządzenia dobrej jakości. Każda z nich oferuje nieco inny asortyment, na przykład nie każda marka ma w swej ofercie lodówki retro. Opinie warto sprawdzić uprzednio w Internecie tudzież zasięgnąć rady u znajomych.

Dodatkowe funkcje

Każdy model lodówki jest nieco inny i nieco inaczej wyposażony. Do wyboru mamy szereg dodatkowych funkcji, które być może okażą się nam przydatne. jedną z takich funkcji jest system No frost, który uniemożliwia osadzanie się szronu. Dzięki temu nie trzeba rozmrażać lodówki, a artykuły spożywcze dłużej pozostają świeże.