Jak uporać się z zaskórnikami na twarzy?

Zaskórniki na twarzy to jedna z tych kwestii, która doskwiera zarówno kobietom, jak i mężczyznom w różnym wieku. W związku z tym, że samodzielne zniwelowanie niechcianych kropek m.in. na twarzy nie należy do najłatwiejszych zadań, warto przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej. Jakie produkty warto dobierać, aby zmniejszyć występowanie zaskórników? Dlaczego zwykle pojawiają się na nosie? Wyjaśniamy.

Zaskórniki na twarzy – i co dalej?

Na początku warto zauważyć, że zaskórniki nawet w najmniejszym stopniu nie są niebezpieczne dla skóry. Stanowią raczej problem estetyczny, który dla wielu osób jest po prostu niedopuszczalny. W zdecydowanej większości dotyczą również posiadaczy cery tłustej lub mieszanej. Wśród opinii publicznej bardzo często pojawia się przekonanie, że dotykają najczęściej nastolatków, co ma związek z burzą, a dokładniej znacznie zwiększoną produkcją hormonów. Do tego stwierdzenia należy podchodzić jednak ze sporą dawką dystansu i ostrożności, ponieważ zaskórniki oczywiscie dotykają najczęściej osoby w wieku dojrzewania, ale pod żadnym pozorem nie jest to wyznacznik.

Przyczyny powstawania zaskórników

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zaskórniki są zupełnie bezbolesne. Nie ma tu również mowy o zaczerwienieniu czy pojawieniu się obrzęku na twarzy. Jednak w związku z częstymi nadkażeniem mogą przekształcić się np. w ropną krostę lub wyprysk podskórny, których to usunięcie może przysporzyć sporych problemów. Zastanawiasz się, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania zaskórników? Otóż zwykle wymienia się:

  • aplikowanie zbyt ciężkich produktów pielęgnacyjnych,
  • nadmierna ilość stresu,
  • niewłaściwy demakijaż,
  • nieodpowiednia i niezdrowa dieta,
    niewystarczająca ilość snu.

W walce z zaskórnikami nieoceniona może okazać się wizyta u dermatologa. Specjalista po dokładnym przyjrzeniu się naszej skórze będzie w stanie ocenić m.in., czy są to zaskórniki otwarte czy zamknięte. Samodzielne rozróżnienie często przysparza bowiem sporo problemów. Codzienną pielęgnację warto wzbogacić o specjalistyczne i łagodne dermokosmetyki, które w ofercie posiada marką Ducray. Stosowanie skutecznego żelu pieniącego w połączeniu z kremem odblokowującym, który okaże się olbrzymim wsparciem w pozbyciu się zaskórników, będzie miało niewątpliwie zbawienny wpływ na stan i wygląd skóry problematycznej. Przemyślana pielęgnacja opierająca się na delikatnych składach dedykowanych do zwalczania problemu zaskórników to jeden z tych elementów pielęgnacji, o których zdecydowanie nie powinno się zapominać.