Ochłodzenie mieszkania sposoby

Jak ochłodzić mieszkanie w upały?

Zastanawiasz się, jak ochłodzić mieszkanie? Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Kiedy temperatura za oknem staje się nie do zniesienia, mieszkanie powinno być naszym azylem i ucieczką przed lejącym się z nieba żarem. Tymczasem niejednokrotnie okazuje się, że w naszych czterech kątach panuje niemal identyczna temperatura jak na zewnątrz. Całe szczęście istnieje szereg sprawdzonych sposobów na to, jak ochłodzić mieszkanie w upały. Jednak, aby mogły zadziałać, konieczna jest przede wszystkim konsekwencja w działaniu.

Jak ochłodzić mieszkanie? 3 sprawdzone sposoby!

Jednym ze sposobów, które pomogą Ci skutecznie obniżyć temperaturę w mieszkaniu, jest otwieranie okien wyłącznie rano i późnym wieczorem. Wówczas temperatura na zewnątrz spada, zwykle panuje przyjemny, ale z orzeźwiający chłód. Wychodząc do pracy, nie zapominaj o zamykaniu okien. Zrezygnuj ponadto z wietrzenia mieszkania w ciągu dnia. Doskonale, gdyby osiedle lub dom, w którym mieszkasz, miało jasno wydzielone i zaprojektowane tereny zielone, jak np. budynki znajdujące się przy ul. Śródziemnomorskiej.

Kolejną możliwością, o której niejednokrotnie zapominamy, jest opuszczanie żaluzji po wyjściu z domu. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nagrzewania i nadmiernego nasłonecznienia czterech kątów. Ta oczywista, ale jakże skuteczna metoda jest w stanie sprawić, że powietrze w środku nie będzie się nagrzewać.

Nie sposób nie wspomnieć również o zakupie wentylatora lub zamontowaniu klimatyzacji. O tym, jak ważne jest regularne czyszczenie urządzeń chłodzących, pisaliśmy tutaj. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie zapewnia ruch powietrza w pomieszczeniu, co przy upałach potrafi okazać się prawdziwym wybawieniem.

To oczywiście nie wszystkie sposoby, baby ochłodzić mieszkanie w upalne dni. Zaleca się m.in. zrezygnowanie z długich godzin spędzonych na gotowaniu i pichceniu.