lokal użytkowy

Co wybrać: lokal użytkowy na wynajem czy sprzedaż?

Wiele osób, które zakłada swoją działalność gospodarczą i zamierza otworzyć punkt usługowy zastanawia się, jakie rozwiązanie będzie lepsze: kupno czy wynajem lokalu użytkowego. Podpowiadamy, jakie są wady i zalety obu rozwiązań.

Lokal użytkowy na wynajem. Wady i zalety

Lokale użytkowe na wynajem to zwykle propozycja dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z biznesem. Dla tych, którzy nie mają zbyt dużej zdolności kredytowej na zakup lokalu użytkowego. Dla tych, którzy chcą dość szybko znaleźć gotowy i przystosowany do swoich wymogów i oczekiwań oraz do profilu firmy, lokal. Wybór lokali użytkowych na wynajem jest naprawdę duży. Wystarczy zerknąć na specjalistyczne strony lub do oferty deweloperów, by przekonać się, jak duża różnorodność ofert jest na rynku. Jeżeli chodzi o wady wynajmu lokali użytkowych to bez wątpienia należy do nich uzależnienie od decyzji właściciela, a także często koszty, jakie należy ponieść za wynajem. Warto także wspomnieć o możliwości wypowiedzenia z uwzględnieniem ustalonego okresu, co może stanowić spory problem.

Lokal użytkowy na sprzedaż. Wady i zalety

Kupno lokalu to inwestycja. Zwykle taka inwestycja jest bardzo opłacalna, szczególnie, jeśli kupujemy lokal za gotówkę. Każdy lokal możemy w razie, gdyby przysłowiowo poślizgnęła się nam noga, wynająć bądź sprzedać z zyskiem. Ogromną zaletą kupna lokalu użytkowego jest pełna swoboda działania. Możemy wprowadzać dowolne zmiany (oczywiście uzgodnione z architektem) i dopasować lokal do naszych indywidualnych potrzeb oraz gustu. Nie musimy martwić się o to, że nagle otrzymamy wypowiedzenie umowy najmu, zatem jest to dość bezpieczne rozwiązanie.