przyczyny trądziku

5 głównych powodów powstawania trądziku

Trądzik powstaje w wyniku nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Przyczyn tego należy szukać w różnorodnych czynnikach. Wyleczyć go można odpowiednią terapią, ale równie ważna jest właściwa pielęgnacja, którą zapewnić mogą jedynie specjalistyczne kosmetyki, na przykład firmy Dermalogica. Jakie są główne powody powstawania trądziku?

Stres

Stres oddziałuje na cały organizm. Hormony, które są wytwarzane w sytuacjach stresogennych są jedną z głównych przyczyn pojawiania się wyprysków na skórze, w szczególności na brodzie, plecach, dekolcie. Warto zadbać o swoje nerwy, chodząc na przykład na zajęcia jogi.

Zapominanie o demakijażu

Ta kwestia tyczy się kobiet, które niekiedy zapominają o demakijażu lub bagatelizują powagę tej czynności. A nie oczyszczona skóra szybko upomni się o właściwe traktowanie. Nie tylko w formie trądziku, ale i przedwczesnych zmarszczek.

Wyciskanie krostek

Niestety, wiele osób, gdy zauważy zmianę na swojej skórze, wyciska ją, powodując pogorszenie jej stanu. Warto powstrzymać się od wyciskania i użyć punktowych kosmetyków oraz żeli oczyszczających.

Zła dieta

Eliminowanie z diety owoców i warzyw, zastępowanie samodzielnie przygotowanych posiłków odpowiednikami z fast foodów, to wszystko sprawia, że na skórze pojawiają się wypryski. Warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę.

Dotykanie twarzy

To robi każdy z nas. Jednak warto oduczyć się tego nawyku. Ciągłe dotykanie skóry twarzy przenosi na skórę liczne bakterie, znajdujące się na dłoniach. Warto powstrzymać się od ciągłego poprawiania włosów czy muskania się po twarzy.